Síla úhlu pohledu

11. října 2018 v 22:27
Jak vnímáte své dny? Ehm... Řeknu to jinak. Jak vnímáte každý svůj den? Snažíte se být pozitivní, nebo jej při prvním problému odsoudíte za blbec, a už se nesnažíte. Zkrátka den blbec. Stačí přežít do dalšího dne. Jedno ulítlé přísloví říká: Nechval dne před večerem. No a já bych spíš asi řekla: Nesuď den před večerem. Zkus si vychutnat každou minutu, která se ti na něm líbí. Obdivuj detaily. Způsob vnímání. Dva deníkové zápisy z téhož dne. Zkusíme můj včerejšek.

Včera byl příšerný den. Šéfka přišla do práce mnohem dřív, než chodí obvykle. Vynadala mi. Polila jsem si čajem nový svetr. Celý den byla spousta práce. Byla jsem tam dokonce o deset minut déle. Neměla jsem oběd, protože mi nechutnalo to, co jsem si donesla. Sestra mi odřekla fitko, a stejně jsem dorazila domů sotva pár minut před setměním. Tomáš zase neměl hlad, když byla hotová večeře, takže jsem jedla sama u televize. Nebaví mě kniha, kterou jsem rozečetla, tak jsem ji odložila a už se mi ani nechtělo nic tvořit. Šla jsem spát brzo.

ANEBO…

Včera byl dobrý den. Šéfka přišla do práce mnohem dřív, než chodí obvykle. Vysvětlila mi, co jsem udělala špatně, a pak jsme si povídaly. Ne o práci, ale jen tak. Polila jsem si čajem nový svetr a nenechalo to tam žádnou skvrnu. Celý den bylo spoustu práce, a hrozně rychle to uteklo. Doslova jako voda. Když jsem vše dokončila, byl akorát čas jít domů. Nechutnalo mi, co jsem si donesla na oběd, a ani jsem neměla hlad, tak mi to nevadilo. Ségra mi odřekla fitko, a já byla brzo doma. Večeři jsem měla předvařenou od předchozího večera, takže mi příprava nezabrala tolik času. Po třech dnech jsem konečně sesumírovala plánovaný článek na blog. Psala jsem jej, zatímco Tomáš ze zbytku čočky udělal polévku. Povedla se mu výborně. Nebaví mě kniha, kterou jsem rozečetla, tak jsem ji odložila a vybrala si jinou. Tentokrát to není příběh ale motivace. Tak jsem napnutá, jak se to bude číst. Šla jsem brzo spát.

Vždycky záleží na vašem úhlu pohledu. Jak se k věcem postavíte. Co si pustíte k tělu. Neříkám, že přemýšlím jen pozitivně. Občas jsem melancholická. Ale vlastně takovým tím optimistickým způsobem. Tak hezky se topím v pocitech, jestli mi rozumíte?

Mým nejoblíbenějším filmem je Lásky čas (About Time), což je rodinný film s prvky fantasy. Už nevím, proč jsem si ho vybrala. Bylo to silnější než já, řekla bych. Neumíme hýbat časem jako hlavní hrdina tohoto movie. Tak co nám zbývá? Asi musíme žít, jak nejlépe umíme hned napoprvé Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VerčaHessy VerčaHessy | 12. října 2018 v 10:20 | Reagovat

Já teda z prvního pohledu vidím ty špatné stránky dne..ale když večer ležím v posteli a ještě si procházím, co se za ten den událo, tak se snažím vymyslet,v čem to bylo pozitivní :) A když nic nenajdu,řeknu si,že zítřek bude třeba lepší :))

2 kreativistka kreativistka | 12. října 2018 v 14:30 | Reagovat

Tak mi přijde Verčo, že to i z té negativní strany bereš pozitivně :) Neříkám, že jsem věčný optimista, ale dost mi s tím pomáhá sarkasmus. Tak i to špatný je nakonec k smíchu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama