Přeneseno z fantazií

13. října 2018 v 23:54
Rozhodla jsem se zabruslit trošku do představivosti a pobavit se s vámi o nadpřirozených bytostech a jejich umístění ve fantasy a scifi knížkách. Nejen proto, aby tahle stránka sloužila účelu, pro který byla vytvořena, ale i z důvodu, že mě zkrátka zajímá, jak jste na tom. Jestli vás baví nově vymyšlené nadpřirozené bytosti, klasika, nebo třeba ty zvláštnější, které vlastně taky někdo vymyslel, akorát ne úplně nedávno a teď už jsou vážně slavní - tím myslím třeba hobbity nebo mozkomory.
Začněme shrnutím, o čem všem vlastně moderní autoři tohoto žánru píší. Určitě mágové a kouzelníci všeho druhu. Začalo to nejspíš ještě před Harry Potterem. A kouzlení se stalo fenoménem, protože je prostě super. Taky se dost píše o upírech a vlkodlacích, kde oživení přišlo se ságou Stmívání. A myslím si, že jsou moderní i nekromanti, což jsou ale za mě taky tak trochu mágové. Co myslíte?
Odvěkým tématem jsou i elfové a trpaslíci. Obě docela sympatické rasy a každý má to svoje. Trpaslíci jako jeskynní lidé a elfové zase jako takoví indiáni. Na podobný styl je i Avatar. Snad tohle přirovnání nikoho neurazilo… Populární jsou i zombie, čemuž ale až tak úplně nerozumím. Jediné, co se mi o zombících líbilo, byla komedie Mrtví a neklidní, kde jsou nakonec nemrtví vnímáni jako kladné postavy a je to děsně vtipné. (Vážně, pusťte si to, až budete mít náladu na dobrou "parodii"!)
A nakonec superhrdinové a bozi a polobozi a démoni všeho druhu a celý ten svět komiksů a Marvelu. Pokud jde o Marvel, taky mám své favority. Kapitán Amerika, nebo Ultron to bylo vážně něco… Kterého superhrdinu máte nejradši? Nebo superhrdinku… i když těch je míň.
Uděláme si teď tedy takové menší shrnutí, co se týče magických a jiných nadpřirozených bytostí a nechám vás hlasovat, jaké máte nejraději. Není to marketingový tah. Jen by mě zkrátka a jednoduše zajímalo, co nejvíc táhne k pozornosti. A třeba se mi to bude hodit do nápadů k některé z příběhů. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama