Nejhorší vlastnosti na světě

15. října 2018 v 21:14
Kdo určuje tu tenkou hranici mezi dobrým a špatným? Kdo udává směr a módu toho, co se zrovna nosí. Co na srdci to na jazyku? Lež s chutí medu? Soucit, arogance, anebo apatie vůči okolnímu světu? Sama se nedokážu rozhodnout objektivně. Nemám ani tušení, jaké vlastnosti jsou opravdu ty ryzí a které se naopak odstraňují. A přitom bych v klidu dala do kupy seznam, co mně přijde v pořádku a co naopak ne.


Nesnáším puštěnou televizi po ránu. Nesnáším, jaký jsou lidi pokrytci. Jak s klidným srdcem činí druhým to, co nechtějí, aby bylo činěno jim. Nesnáším slepou touhu něco vlastnit (každý ji v sobě máme). Nesnáším, když nerozumím vlastní kočce. Nesnáším, jak se dokážu cítit smutná i šťastná v ten samý moment. Nesnáším tu rozpolcenost, která toho chce dělat strašně moc a v závěru neudělá nic. Nesnáším, jak si neumím uspořádat čas takovým způsobem, aby mi stačil. Nesnáším, když si lidi v jednom kuse na něco stěžují. Nesnáším davy a nesnáším být sama se sebou. Nemám ráda velká města. Nesnáším krutou upřímnost a snahu prosadit se. Občas je to jako stát na pódiu, kde se na vás nikdo nedívá. Kde všichni stojí otočení zády a vůbec je nezajímá, kdo jste. A u někoho se tohle zlomí. Lidé se začnou otáčet a najednou je zajímá každý váš krok. I tohle je děsivé.

Tahle neukotvenost v tom, co je správné a co ne - i ta je podle mého důležitá. Každý si tak najde ty správné lidi ve svém okolí, kteří zapadají do jeho koncepce vnímání světa. Kteří mají ty vlastnosti, po kterých touží, nebo které přinejmenším toleruje. A je to tak, jak to má být. Nic takového jako nejhorší vlastnosti totiž neexistuje.

Asi není úplně fajn, když pohrdáte autoritami, když jste arogantní, když nechcete něco podpořit jen z důvodu rebelie… Když jste nedochvilní, je to vážně k vzteku. Když jste vzteklí a náladoví a protivní, tak třeba jen toužíte po tom, aby vás někdo obejmul a pochopil. Když máte problém někomu odpustit, zřejmě nikdy to a ono neodpustíte ani sami sobě. A když jste upřímní tak, až to lidi bolí? Dřív nebo později se vám vyhnou ti, kdo to neunesou.

Nakonec se na každou špatnou vlastnost nalepí někdo jako náplast. Odpustí vám, nebo bude stejnej. A vy mu budete moci říkat příteli. Nikdo totiž nejsme tak hroznej, abychom si nezasloužili přátele.

A tak se chci svěřit. Ta moje za mě vážně špatná vlastnost je, že jsem šíleně nedočkavá a netrpělivá. S čekáním mám velké problémy. Mívám pocit, že mi život protéká mezi prsty, zatímco stojím na místě a hrozně bych si přála všechno držet ve svých rukách a ten čas si regulovat. Což je hloupost a vím to. Čas je jen vymyšlený pojem. Stejně mě ale často trápí nečinnost a nutnost čekat na výsledky… Tak a je to venku. A chci se polepšit. Chci se tomu trpělivému čekání naučit. A která je ta vaše, kterou na sobě vážně nedáváte? Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama