Čas a (jeho) naplnění

10. října 2018 v 19:50
Žijeme v uspěchané době. Důležitější, než běžet pořád dál a neohlížet se, je však na chvíli se zastavit. Rozhlédnout se. Vybrat si. A vybrat si znovu. A žít tady a teď.


Čas je pro nás pro každého vyměřený. Čas je drahý. A nejdražší jsou ty momenty, kdy vůbec nevnímáš, že čas běží. Už si asi nevzpomenu, jestli mi to někdo řekl, nebo jsem si to někde přečetla. Nicméně ten, kdo by mi to býval řekl, by si to pravděpodobně sám někde přečetl. Takže na tom až tak nezáleží. V podstatě jde o to, že ty činnosti, kterým se máme v životě věnovat, v ideálním případě se jimi živit, nás jistým způsobem pohlcují. Nevnímáme během nich běh času. A cítíme se naplnění. Ponoříte se do té činnosti tolik, že necítíte potřebu dívat se na hodinky nebo kontrolovat mobil. Zkrátka jste. Tady a teď. V tom, co právě děláte. V tom co tvoříte. V tom co vnímáte.

Pro mě touhle nadčasovou činností bylo a stále zůstává právě tvůrčí psaní. Sednu si ke svému příběhu a píšu a píšu třeba několik hodin v kuse a k procitnutí mě donutí až hlad, nebo to, že na mě někdo mluví. Tímto chci poděkovat i svému příteli, že mě nechává tvořit a nevyrušuje… nebo mě ignoruje, to asi těžko říct, ale to ne, takové věci se neříkají. Prostě mě má tak moc rád, že mě nechává v klidu psát…Usmívající se

Nedávno jsem sdělila svému tátovi, že bych se chtěla stát spisovatelkou. Nechápal to. Nerozuměl, co to pro mě znamená. Přesto nebyl hrubý. A když jsem tomu dodala korunu tím, že jsem mu řekla: "Nebylo by hezké, kdybych se uživila tím, že si budu vymýšlet?" jen pokrčil rameny. Tím chci říct, že se můžeme najít v různých věcech, v různých momentech a činnostech. Vždycky tu budou ti, kteří vás nebudou chápat. A budou tu i ti, kteří chápat budou. Bude jich většinou míň. Ale ať děláte, co děláte, nikdy se to nebude líbit všem. A je to v pořádku. Ta rozmanitost je právě to, co z nás dělá lidi.
A abych nezůstala jen u jedné naplňující činnosti - nasbírala jsem si listy a už se těším, až se vrhnu na tempery a malování. Většinou mám víc barvy na rukou než na papíře, a já to tak mám ráda. A podobné jako malování - a stejně tak unášející - je pro mě pečení. Patlání těsta. Sušení ovoce. Recepty a zkoušení nového pro dosažení lepší chuti.


Všechny tyto věci mají jedno společné: jsou kreativní. A ač jsem si vždycky přála být kreativní ještě více. Umět tancovat, kreslit, hrát na kytaru…(a třeba jednou budu, kdo ví) tohle jsou prostě ty, které jsem si vybrala. Nenásilně. Nenutím se do nich. Jde to samo. A já jsem vděčná, že alespoň něco, protože strašně obdivuju všechny nápadité lidi, umělce, šikuly a kreativce.

Tak jaká(é) jsou ta(y) vaše naplňující činnosti??Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verča Hessy Verča Hessy | 11. října 2018 v 14:34 | Reagovat

Já taky ráda kreslím, pletu náramky z bavlnek - takové ty indiánské :) A z nekreativních činností strašně ráda chodím ke koním,do Zoo, do přírody.. :)

2 Kreativistka Kreativistka | 11. října 2018 v 22:31 | Reagovat

[1]: Ty náramky, to jsi šikovná... to mi nikdy nešlo, ani z korálků ani vůbec :) A koně a zvířata to je skvělý, to mě taky neuvěřitelně nabíjí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama