Těšení se

28. září 2018 v 10:33
Těším se. Těším se, že začnu číst novou knížku z knihovny - Z vůle Luny. Těším se, až se poprvé po létě zatopíme v krbu a přitáhnu si tam křeslo, uvelebím se a budu se dívat do plamenů a nahřívat se a sbírat síly. Těším se, až si budu louskat vlašské ořechy, které nám strom nadělil přímo na terasu. Těším se, že upeču štrúdl. Že si usuším první jablečné křížaly. Těším se, až se budu proplétat pražskými uličkami a nakupovat vánoční dárky. Těším se, že se budu během toho zastavovat v malých rodinných kavárnách a jíst čerstvě upečené sušenky a pít horkou čokoládu, horký mošt a svařák. Těším se, že strávím den s rodinou. Že budeme venku. Že si budu hrát se sestřenicemi. Že uvařím další dýňovou polévku. Nebo že se budu nalejvat burčákem na Karlštejnském vinobraní.

Vždycky je spousta věcí, spousta maličkostí, na které se můžeme těšit. Dřív jsem se netěšila ráda. Bála jsem se, že budu zklamaná, když se nějaký detail nestane přesně podle mých představ. Ale i zklamání je součástí našich životů a nikdy není tak velké, aby nám mohlo zabránit dál snít a dál se těšit.

Baví mě listovat si v mých vlastních starých denících. Pozorovat, jak jsem se měnila a vyvíjela v průběhu věků. Nelituju ničeho. Toho jaká jsem byla, toho jaká jsem ani toho, jaká třeba jednou budu. Život si má žít každý pro sebe. Pro svoje nejbližší. Ale hlavně pro sebe.


Nemusíš studovat vysokou, když to chce tvoje máma. Nemusí z tebe být právník nebo ekonom, když si to přeje tvůj táta. Nemusíš chtít víc, než máš. Nemusíš chtít mít spoustu peněz, velký dům a luxusní auto. Proč dávat věcem přívlastky, když stačí mít peníze, dům a auto? Nemusíš žít v materiálním světě. Nemusíš kupovat značkové oblečení, anebo klidně jo, když ti to udělá radost.


Asi každý z nás chce někým být, někým se stát, něco dokázat. Máme naděje a sny. A pro ty to stojí za to. Na ty se můžeme těšit. Vložit do nich úsilí. Vyloučit selhání. A nemít strach. Vím, že to někdy nevyjde. Některé sny nám nemusejí být přány. Ale ten pocit, že jsme to zkusili a udělali pro to všechno, nám už nikdo nevezme. Pak můžeme mít jiný sen. A prosím, když se vám něco nepodaří, snažte se nevyčítat si to. Není to vůči vám samým fér. Já třeba stále neumím pořádně řídit. Mám z toho až iracionální strach a je to směšný. Pro někoho je to to nejsnazší, co se kdy naučil.


Jde o to, že každý z nás je jiný. Každému jdou jiné věci. A neříkejte, že vám nejde nic, protože každý jsme v něčem dobrý - ať už je to upravování interiéru, zahradničení, hudba, sport, vztahy s lidmi… nebo něco jiného.

Vnímej se a buď vnímán okolím.
Buď teď a tady.
Najdi to, co doopravdy chceš.
A těš se.


Na co se těšíte právě dnes? Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VerčaHessy VerčaHessy | 29. září 2018 v 17:48 | Reagovat

Já se vždycky těším na večery doma, kdy si udělám čaj,vezmu si něco dobrého a čtu si :-) A pak jakýkoliv den s manželem,protože hodně dělá na noční,tak je to pro mě takové vzácné.
No a s tou vysokou - já jsem to dotáhla až do třetího ročníku, pak jsem to přestala zvládat nervově,tak jsem školu ukončila a máma mi pořád říká,že jsem je zklamala :(

2 Kreativistka Kreativistka | 30. září 2018 v 11:54 | Reagovat

Verčo, to mě moc mrzí, že ti to máma vyčítá. Snažila ses a to je důležité. Radši nemít vysokou a být šťastná, než studovat a trápit se :) To si radši užívej svůj klid a muže a nepouštěj k sobě takovéhle věci. Je to tvůj život a ty víš nejlíp, jaký ho chceš mít :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama