kapitola 11. - Inkubátor

1. září 2018 v 15:43
Profesorka Oswaldová vkráčela do třídy a všichni ztichli. "Otevřete si učebnice na kapitole dva. Budeme probírat stíny. Jejich přínosy a rizika. Kdo mi řekne, k čemu se stíny využívají?"
Ke stropu vylétla jen jedna ruka.
"Ano slečno Fabienová," vyvolala ji.
"Skrze stíny můžeme vidět svou minulost i budoucnost a osudy lidí nám blízkých," řekla Chloe. "A dají se jimi uzamknout vzpomínky, ale to už se dlouhé roky nepraktikuje."
"Šprtka," utrousila Nancy.
"A jejich rizikem je, že vás mohou vcucnout. Obklopit a uvěznit v sobě. Ve vzpomínkách." Při té představě jsem se otřásla. Chloe ledabyle pokrčila rameny. "Ze stínu se sami nikdy nedostanete. Alespoň ne bez řádného výcviku."
"Ano, velmi správně, a právě obranu proti stínům se vám pokusím v následujících měsících vštípit. Bez obav, stíny nikdy bezdůvodně neútočí. Budeme se učit stín vytvarovat a použít k nahlédnutí do nitra. Na konci roku vás čeká zkouška i ze stínů, tak se snažte. Teď si nastudujte kapitoly dva až čtyři a udělejte si výpisky."
Do konce hodiny jsme si jen zapisovali a četli lekce. Konečně něco, co mi jde - čtení. Nancy si psala asi pět minut. Poté se otáčela na Adama se Zacem a culila se. Zřejmě mezi nimi probíhalo telepatické šuškání.
Oswaldová protrhla hrobové ticho až v poslední minutě. "Příští hodinu už budeme se stínem pracovat, tak si vezměte ze skříně ochranné pláště a brýle, ať se tím pak nezdržujeme. Hezký zbytek dne." Profesorka si urovnala drdol, zavřela učebnici a vyšla ze třídy.
Podle toho, co jsem se dočetla, jsou stíny chladná a lepkavá stvoření. Živí se strachem a teplem. Pohybují se potmě. Zdržují se ve vlhku a velmi těžko se hledají. Ovšem dají se ovládnout. Když se dostatečně rozprostřou a přetvoří se jejich podstata. Svému pánovi pak slouží po celý život a umírají spolu s ním. Jinak se nedají zabít. Mrazilo mě z toho a zároveň mě to fascinovalo. Myslela jsem na stíny ještě, když mě Velent vyvolal k tabuli.
Nit se přetrhla. Byla jsem vyvedena z koncentrace. Vstala jsem a šla k němu. Několikrát se snažil navázat spojení. Moje mysl neodpovídala. Zůstala uzavřená a osamělá. Dostala jsem další pětku a navíc mě pokáral. "Už jste tu dva měsíce, Olivie, a já u vás nevidím žádné pokroky. Pokud to nedoženete, obávám se, že vás nenechám postoupit."
"Se vší úctou myslím si, že problém není ve mně, pane profesore," vypadlo ze mě.
"Co tím chcete říct?" pronesl s ledovým klidem.
"Myslím, že mám v mysli jakýsi blok," zopakovala jsem to, co mi řekl Riley. Víc Es jsem v rukávu neměla.
Zamračeně si mě prohlédl. "Výmluvy. Myslím si, že se zkrátka dost nesnažíte. Myslím, že sem nepatříte."
Zůstala jsem na něj zírat a cítila jak mi tváře rudnou trapností. Chělo se mi brečet. Vší silou jsem zatínala pěsti. Kdesi kapal kohoutek. Kap. Kap. V hlavě mi tepalo. Velentovi se vytvořila na košili mokrá skvrna a rychle se zvětšovala. Vytřeštila jsem oči a vyběhla ze třídy.


Přidávám další úryvek z knihy, tentorkát již ze zaklínačského vyučování Usmívající se Těším se na vaše reakce.
A můžete si mě přidat i na instagramu: https://www.instagram.com/kamila.kejmarova/
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Verča Hessy Verča Hessy | 3. září 2018 v 10:25 | Reagovat

Budu se opakovat,ale je to čtivé,napínavé a těším se na další kapitolu :)

2 stuprum stuprum | Web | 3. září 2018 v 15:11 | Reagovat

Útek z učenbny. :)

3 Janče Janče | Web | 3. září 2018 v 19:38 | Reagovat

Já jsem kdysy taky přepisovala svou oblíbenou knížku na svůj blog :) ale pak jsem se na to vykašlala :( ne že by to nikdo nečetl, ale že bych si zkazila oči úplně :O

4 Kreativistka Kreativistka | 3. září 2018 v 20:55 | Reagovat

[1]: Děkuju, začínám, takže jsem ve fázi, kdy si vážím každého názoru, tím spíš, že se ti to líbí :)

5 Kreativistka Kreativistka | 3. září 2018 v 20:57 | Reagovat

[3]: Zrovna jsem začala pracovat a je to trochu boj unavená od počítače z práce sednout k počítači doma. Nicméně, tohle nepřepisuju, jen kopíruju...už to mám napsané u sebe :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama