A teď příběh jako z filmu

16. září 2018 v 10:39
Včera jsme se vrhali z příběhu do příběhu knižního, dnes je na pořadí film. Dle mého názoru je asi mnohem těžší fantasy natočit, než vymyslet a napsat. Tedy alespoň podle toho, kolik fantasy filmů za poslední roky byly vyloženě téměř nekovatelné. Samozřejmě můj názor není objektivní a už jsem si i zvykla, že s kritiky se většinou neshodnu. Tudíž si při výběru na ČSFD musím vždy kliknout na "uživatelé doporučují" a ne na ta procenta podle kritiků… Každopádně mám návrh. Když dočteš článek až na konec, odměnou ti bude seznam mých 10 nejoblíbenějších filmů. A přiznám se, že tam už se od fantasy vzdaluji.

Začala bych zmínkou o mých milovaných knihách, které byly natočeny jako film. Nádherné bytosti - i s ohledem na obsazení to byla katastrofa. Film naprosto měnil pointu knihy a příběhu se držel asi stejně, jako když vám něco vypráví dvouleté děcko. To dítě je alespoň roztomilý! Omlouvám se těm, kterým se to líbilo, ale já prostě necítila tu velkou nadějnou lásku mezi Ethanem a Lenou, tu lásku, kvůli které byla kniha tak výjimečná… Jako druhý film bych chtěla zmínit Pád. Podle kritiků taková hrůza, že to museli stáhnout z kina asi po týdnu promítání. Podle mě se na ten film dalo koukat. Byl trochu patetický, ale to byla i kniha, takže za mě naprosto v pořádku a když budete mít holky (i kluci) takovou tu náladu na temnou romantiku, řekla bych, že tenhle film o andělech je z podobného soudku jako upíří romance Stmívání. A nízkorozpočtový - takže nejvěrněji jako první díl této ságy. No, předpokládám, že druhý díl pádu nebude… A nakonec Sedmilhářky jako seriál. Co si o tom myslíte? To by mě vážně zajímalo. Myslím si, že by udělali lépe, kdyby natočili jen jeden film a nemuseli si vymýšlet zápletky navíc. (POZOR SPOILER: Hrozně mě namíchlo, že udělali ze zlaťounké Madeline v seriálu nevěrnici…) Jinak obsazení skvělé a role hezky prožité.

Světe div se, pokud jde o filmy, mám radši realitu. Samozřejmě jsem viděla Pána Prstenů, Avengers, a tak dále… a líbily se mi. Ale nejsou to ty filmy pro dívky. Na mě je to příliš akční, válečné a postrádající cit. Stačí mi se podívat jednou za dlouhou dobu. Ale na co bych mohla koukat klidně každou chvíli?
1) 1) Se slovníkem v posteli (hvězdné obsazení Jessica Alba a Hugh Dancy)
2) 2) Princezna Mononoke (úspěšný japonský animák, který dává smysl, což je na Japonce vážně už něco)
3) 3) Lásky čas (realita převažuje nad fantazií, a zároveň nám dává pocit, že některé věci je možné v našich životech změnit, ne však všechno, co bychom si přáli)
4) 4) S láskou Rosie (film o tom, že láska na celej život existuje)
5) 5) Holky z lepší společnosti (komediální drama s Britany Murphy a malou Dakotou Funning nabité emocemi)
6) 6) Táta je doma (úžasná komedie - něco na způsob těch se Sandlerem, ale bez něj)
7) 7) Slova (film doporučený od kamarádky a hraje tam úžasný Ben Barnes)
8) 8) Ospalá díra (na tu dobu perfektní zpracování, horor, u kterého se i zasmějete)
9) 9) Mortal Instruments: Město z kostí (vím, že je i knižní zpracování a těch knih je hrozně moc a nechystám se to číst (pokud mě někdo nepřesvědčí), ale je to jedno z těch mála fantasy pro holky mi přijde, jinak zpracování asi nic moc, a kdyby natočili Pod nekonečnou oblohou, představovala bych si Peregrina stejně jako toho blonďáka odsud, jméno herce si bohužel nevybavím)
10) 10) Listopadová romance (a není to jen kvůli Keanu Reevesovi, ale převážnou zásluhu na tom mít bude, a taky proto, že je to úvod do všech těch smutných filmů, které přišli potom)
Ten seznam zase není srovnaný od nejlepšího. Nebylo by to objektivní - míchala bych jablka a hrušky.
Doufám, že znáte většinu z nich, protože některé jsou staré, a ty já mám radši. Filmy z doby, kdy jsem vyrůstala a nesmrtelné dodnes. Zase se musím zeptat, jestli se na něčem shodneme?? Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VerčaHessy VerčaHessy | 16. září 2018 v 18:13 | Reagovat

Shodneme,na Ospalé díře :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama