Únava vs Inspirace

27. srpna 2018 v 20:46
Únava. Ta jediná věc, která nám brání v tom, abychom dělali to, co chceme a kdy chceme... Nastoupila jsem před pár týdny do práce na plný úvazek - do první. V červnu jsem absolvovala. A teď bylo na čase zapojit se do běžného života. Účetní prostředí je dřina. Ale nejspíš je hlavně dřina vstát každý den před šestou a dřepět osm hodin v práci. Neříkám, že by mě práce nebavila, nebo, že bych nechtěla makat... Akorát mi nejde na rozum, že tohle někdo vydrží celý život. Být zaměstnancem. Postrádá to nějaký vyšší smysl a v dnešní době byrokracie si dokonce myslím, že mnoho pracovních míst bylo vymýšleno jen z toho důvodu, aby klesla nezaměstnanost, a je to zbytečné. Důležité ale je říct, že stejně jako mnoho z vás přijdu po práci domů, uvařím, uklidím, sednu si... a... a už se mi kolikrát nechce vůbec nic, a to ani tvořit a psát a chybí mi inspirace. Ta pravděpodobně odchází spolu s energií.

Nechci, ať mi ubíhají týdny za týdny a zjišťovat, že kromě práce nemám život. Že mě vlastně nic netěší. Že nemám sílu dělat i něco pro sebe. Nejspíš je prostě nutné si tu energii schovat i na doma. Věnovat se něčemu, co nás baví a utváří. Čemukoliv. Ať má život smysl. A ať každý den stojí za to.

Najděte si to své. Vyhraďte si pro to každý den hodinku, nebo půl. A berte to stejně vážně jako svou práci. Život třeba žít a užít. Často si myslím, že to, co lidem přináší radost a úlevu je právě umění. Vložtě se do kreslení, malování, zpěvu, divadla či psaní. Buďte kreativní, protože touhle cestou můžete relaxovat i meditovat. Usmívající se Neříkám, že to platí pro každého. Ale pokud trochu chcete a baví vás to, probouzejte to tvořivé dítě v sobě. Nechto ho si hrát. Nechte ho se smát.

PS: za pár dní přidám něco ohledně knížky Usmívající se prozatím tohle na zamyšlenou....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama