Milý lovče, jsi taky jen člověk

29. srpna 2018 v 20:31 | Kamila Kejmarová alias kreativistka
Na toto téma mě jako první napadá věta z pohádky, kterou jsem poslouchala jako malá se svými sestrami jako audioknihu. Častokrát tam opakovali: "Milý lovče, nech mě žít. Dvě z mých dětí budeš mít." Bohužel už si nepamatuji, jak se jmenovala. Možná ji někdo z vás zná?

Každopádně však být lovcem znamená víc, než jen lovit zvířata pomocí luku či nože... nebo oštěpu. V moderním světě to může být chápáno i jako vztah lovce a kořisti. Čím chcete radši být? Lovcem? Kořistí? Ani jedním? Trochou od obojího? Než ubližovat jinému, radši bych snášela příkoří... Anebo si to jen neumím dost dobře představit.

Celkem nedávno jsem četla jednu moc hezkou italskou trilogii od Veronicy Rossi - Pod nekonečnou oblohou. Tak se tedy jmenoval jen jeden z dílů. Zvláštní bylo, že jsem trilogii začala číst od druhého dílu, což se mi v knihovně stane často, ale co se nestane tak to, že mě příběh tolik uchvátil, že jsem si po dočtení trojky přečetla i jedničku, abych věděla, jak to vlastně celé začalo. Doporučuju. V knize jsou krásně vykreslené charaktery postav a nejsou rozhodně černobílé. A máme zde lovce Perryho od Tideů. Tak proto jsem si na to teď spontánně vzpomněla... Usmívající se

Vím, že to nemá hlavu a patu, ale příliš jsem nad tímto článkem nepřemýšlela. Chtěla jsem se spíš ukázat a pozdravit vás ostatní, co taky píšete a projevit takovou svou malou teorii chaosu... Usmívající se

Na blog.cz jsem nová... a nová jsem i na instagramu. Jmenuju se Kamila Kejmarová a napsala jsem fantasy knihu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MOE MOE | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 10:46 | Reagovat

Vítej na blogu! Tož ať se ti tady líbí :)
btw. Lovcům jde o kořist, nikoli o utrpení. :) Když skolíš srnce, je v tvém zájmu aby pošel co nejrychleji, aby nepláchl. :)

2 Kreativistka Kreativistka | 30. srpna 2018 v 21:15 | Reagovat

Líbí se mi tu, děkuju :) Klasický lov si umím představit, i když s ním nemám zkušenost...jen s rybařením :) Myslela jsem to v přenesení na člověka a na to, jak se k sobě lidé občas chovají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama